Sdílená zkušenost

Projekt Sdílená zkušenost je komplexním projektem, jehož hlavním cílem je prozkoumat možnosti využití autentického setkání s příslušníky tzv. Druhé generace přeživších holocaustu pro vzdělávání se o dějinách 20. století a vlastní minulosti.

Sestává z několika podprojektů, které se vzájemně doplňují a propojují jeho výzkumnou, badatelskou a vzdělávací část.

Sdílená zkušenost. Jak může paměť 20. “století válek” pomoci 21. století?

První projekt naší organizace podpořený Česko-německým fondem budoucnosti. Jeho cílem je rozvíjet naši paměťovou organizaci a její aktivity a vzdělávací programy s tématem Jak budeme předávat paměť holocaustu bez přímých svědků?

Sdílená zkušenost. Opožděné vzpomínky a paměť 20. “století válek” ve vzdělávání

Projekt podpořený dotačním programem podporu vzdělávacích aktivit národnostních menšin MŠMT v roce 2022, jehož cílem bylo vytvořit vzdělávací program pracující s jedinečnou výpovědí Eveliny Merové v knize Opoždění vzpomínky a spojit ji s diskusí o možnostech vzdělání o holocaustu bez přímých svědků.

Sdílená zkušenost. Osobní příběhy jako součást lokální historie

Projekt podpořený dotačním programem podporu vzdělávacích aktivit národnostních menšin v roce 2022, jehož cílem bylo vytvořit vzdělávací program pracující s jedinečnou výpovědí Eveliny Merové v knize Opoždění vzpomínky a spojit ji s diskusí o možnostech vzdělání o holocaustu bez přímých svědků.

Sdílená zkušenost. Osobní příběhy holocaustu v místní paměti a jejich využití ve vzdělávání pro 21. století

Projekt podpořený dotačním programem podporu vzdělávacích aktivit národnostních menšin MŠMT v roce 2023. Jeho součástí se staly semináře pro pedagogy a vzdělávací program pro žáky a studenty Nechte mě být, jaká jsem. Životní příběh Anne Frankové.